Téma Týdne

Dospělost ?

7. listopadu 2010 v 21:08 | Mišulka
Dospělost ?
Já opravdu nevím co je to dospělost jsem patnáctiletá holka co má zítra narozky .A vůbec se mi za to co provedu(né že bych něco měla provést)(je to řečeno IRONICKY).
Nechce nést zodpovědnost na tož si říct Jů , je mi Patnáct super už jsem dospělá. Vůbec to tak není , ještě se na to necítím.Mé pocity jsou náladové spíše moje nálada je jako počasí.Jednou jsem taková , jednou zase maková.Je to těžký si říct už jsem dospělý .Téma dospělost je opravdu těžký vyjádřit slovy. Mé pocity jsou jiné.Myslím si že mnoho lidí ani ve 30.lety se necítí být dospělými . Každý člověk pozná kdy dospěl až udělá svojí osudovou chybu a bude se jí snažit napravit. Nebo se bude muset rozhodnout jak vést svůj život. Musí si uvědomit co je pro něj to nejlepší , a teď zdůrazňuji nemám ráda když někdo řekne já sem si vybral tuhle cestu , aby ten druhý se měl lépe.Chápu myslí na toho druhého , ale podle mě je to pak člověk který chce aby ho druzí litovaly protože dopadl hůře. ! To snad né,doufám že takový nikdo není a když ano , ať pak se nedivý že ho druzí přehlíží za své neúspěchy .Trochu si tu protiřečím říkám si že nemám ráda sobecké lidi co myslí na sebe , ale také že nemám ráda lidi kteří dají svou možnost k lepšímu životu tomu druhému. Je to těžké,odbočuji tu do tématu .Dospělost ,každý to pojme jinak.Proto já tu budu psát co si o to myslím . A doufám že mi to nikdo nebude chtít vyvracet .Podle mě je každý člověk dítětem , dejte mu svojí hračku a uvidíte úsměv na tváři . Vez mě te mu jí , a uvidíte dospělého člověka co má starosti .K dospělosti patří starosti , proto já nejsem dospělá.
l

Téma týdne -> Halloween

31. října 2010 v 9:34 | Miška a Týnuška
halloween
Pouliční lampy se pomalu rozsvicejí, aby přece jenom osvětlili své okolí. Tmavočerná tma pomalu ustupuje a v dáli září měsíc. Po ulicích je slyšet křik a pláč. Ječící děti právě proběhli okolo pekárny a za nimi běžící nestůra, která se slovem "nestvůra" ani nedala popsat. Co se dnes děje? Proč ty děti tak křičí,proč mají v očích tak hrozný pohled,strach. Co je to za den ?.Každý rok tohle vydím a vnímám.jednou do roka se sama bojím.Čím sem starší tím méně . Zeptala jsme se pouličního ducha co je to dnes za den.Odpověděl mi  dnes je Halloween  ušklíbla jsem  svými krásnými ústy a až teprv teď pochopila že ten den kdy se děti bojí vyjít ze svých útulných pokojíku,je den pro lidi kteří rádi straší neviné roztomilé strašpytle .Už se můžu jen smát,koukát se na ty krásné dýně.Koukat se na ty děti co mají hrůzu v očích a tešit se , že jednou přijde i ten můj den ,kdy mě nikdo vystraší. Jistě to bude brzo,tak si představuju  Halloween  já.Být vystrašená , být rozveselená, být svá a ukrývat se pod maskou.To je sen každého člověka , proto někdo vymyslel den jako je ten to  aby byla na co vzpomínat.
Je Halloween.
 
 

Reklama